• 29
    верасня | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Дзівосныя авантуры паноў Кубліцкага ды Заблоцкага (16+)
    Дзівосныя авантуры паноў Кубліцкага ды Заблоцкага (16+)
  • 30
    верасня | Пт , 19.00
    Галоўная сцэна
    Сіняя-Сіняя (16+)
    Сіняя-Сіняя (16+)
  • 01
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чакана гучна і да болю блізка (16+)
    Чакана гучна і да болю блізка (16+)
    М.Паніч 
    трагікамедыя 

    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч 

    мастак А.Камянец
  • 02
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Гарачае сэрца (16+)
    Гарачае сэрца (16+)
  • 05
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    рэжысёр Л.Літвінаў
    мастак Б.Малкін
  • 06
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда пра каханне ў адной дзеі 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 08
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    Жаніцьба (12+)
    Жаніцьба (12+)
    Мікалай Гогаль
    надзвычайна неверагоднае здарэнне
     
    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч
    мастак А.Камянец
  • 09
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    Трагіфарс

    Рэжысёр-пастаноўшчык  Венедыкт Растрыжэнкаў
    Мастак  Валерый Юркевіч

  • 11
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Сустрэча ля каміна " Сніўся мне сон" (12+)
    Сустрэча ля каміна " Сніўся мне сон" (12+)
    музычна-літаратурная сустрэча

    Рэжысёр  Данііл Філіповіч



  • 12
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Гарачае сэрца (16+)
    Гарачае сэрца (16+)
  • 13
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Час жыцця (12+)
    Час жыцця (12+)
    звычайная гісторыя рэжысер-пастаноўшчык І.Малаў мастак А.Камянец кампазітар Л.Шырын
  • 18
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Калядныя сустрэчы (Скрыжаванне)(12+)
    Калядныя сустрэчы (Скрыжаванне)(12+)
    музычна-пластычная фантазия

    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч

    мастак А.Камянец
      
  • 19
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Жаніцьба (12+)
    Жаніцьба (12+)
    Мікалай Гогаль
    надзвычайна неверагоднае здарэнне
     
    рэжысёр-пастаноўшчык Д.Філіповіч
    мастак А.Камянец
  • 20
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Чорная панна Нясвіжа  (12+)
    Чорная панна Нясвіжа (12+)
    А.Дудараў 
    містычная легенда пра каханне ў адной дзеі 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 23
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Музыка жыцця (0+)
    Музыка жыцця (0+)
  • 25
    кастрычніка | Аў , 19.00
    Галоўная сцэна
    Вечар  (12+)
    Вечар (12+)
    А.Дудараў
    рэквіем 
     
    рэжысёр-пастаноўшчык В.Раеўскі
    мастак Б.Герлаван
  • 26
    кастрычніка | Ср , 19.00
    Галоўная сцэна
    Гарачае сэрца (16+)
    Гарачае сэрца (16+)
  • 27
    кастрычніка | Чц , 19.00
    Галоўная сцэна
    Паўлінка  (12+)
    Паўлінка (12+)
    Янка Купала
    сцэны са шляхоцкага жыцця 
     
    рэжысёр Л.Літвінаў
    мастак Б.Малкін
  • 29
    кастрычніка | Сб , 11.30
    Галоўная сцэна
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    Гісторыя шакаладнага дрэва (0+)
    А.Мазькоў
    казка
    рэжысёр-пастаноўшчык
      Д. Філіповіч
    мастак 
    Л. Сідзельнікава
  • 29
    кастрычніка | Сб , 19.00
    Галоўная сцэна
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    DONNA SOLA (ЖАНЧЫНА АДНА) (18+)
    Трагіфарс

    Рэжысёр-пастаноўшчык  Венедыкт Растрыжэнкаў
    Мастак  Валерый Юркевіч

  • 30
    кастрычніка | Нд , 19.00
    Галоўная сцэна
    Час жыцця (12+)
    Час жыцця (12+)
    звычайная гісторыя рэжысер-пастаноўшчык І.Малаў мастак А.Камянец кампазітар Л.Шырын

Навіны

aрхіў навін
  • 19 верасня
    Першая прэм'ера ў 103 сезоне!

    16 верасня адбылася прэм'ера спектакля -  «Гарачае сэрца» паводле А.Астроўскага ў рэжысёрскай пастаноўцы заслужанага дзеяча Рэспублікі Беларусь Валянціны Ераньковай.
    Вялікі рускі драматург А.Н.Астроўскі (1823 – 1886) трэцяе стагоддзе...

  • 19 верасня
    Наведванне Музея Янкі Купалы ў сяле Пячышчы (Рэспубліка Татарстан).

    Наведванне Музея Янкі Купалы ў сяле Пячышчы (Рэспубліка Татарстан).
    Прыезд у горад Казань стаў таксама знаёмствам з Рэспублікай, горадам, Казанскім акадэмічным рускім вялікім драматычным тэатрам ім.В.І.Качалава, і яго рэпертуарам. Знакавым стала...

Гастролі

  • Купалаўскі звітае ў госці!

    23 і 31 сакавіка трупа Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы адправіцца ў Дзяржынск і Слуцк, дзе прадставіць на радасць мясцовым жыхарам знакамітую камедыю "Паўлінку" Янкі Купалы. Таксама для маленькіх...
Фларыян Паўлавіч Ждановіч
Фларыян Паўлавіч Ждановіч
Рэжысёр,акцёр
Еўсцігней Афінагенавіч Міровіч
Еўсцігней Афінагенавіч Міровіч
Рэжысёр,акцёр

*Заснавальнікі нацыянальнага тэатра, выдатныя дзеячы, якія заклалі пачатак вялікага поспеху тэатра на доўгія гады

Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы – найстарэйшы прафесійны тэатр у Беларусі, галоўная драматычная пляцоўка краіны.
Заснаваны ў верасні 1920 года намаганнямі першага мастацкага кіраўніка Фларыяна Ждановіча. Купалаўскі тэатр на працягу многіх гадоў паспяхова захоўвае найлепшыя дасягненні айчыннага тэатральнага мастацтва, а таксама спалучае традыцыйныя каштоўнасці з устаноўкай на няспынны мастацкі пошук і творчы эксперымент. Рэпертуар тэатра налічвае каля 25 пастановак розных жанраў і форм паводле п’ес айчынных класікаў, а таксама сучасных аўтараў, дзеля чаго актыўна супрацоўнічае з найлепшымі драматургамі, мастакамі і рэжысёрамі.
* на фотаздымку трупа
Беларускага Дзяржаўнага Тэатра 1924 г.

about
Інфармацыя па набыцці квіткоў
+375 (17) 367-17-17
вул. Энгельса 7а, Мінск, 220030, Рэспубліка Беларусь